MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stol 2917511
*
nr 291 7511
Stol
Barockstil, Ren.objekt
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil karmstol karmstolar objekt ren stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:06
-
5199 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:50
-
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:35
-
5028 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01
*
Stol
nr 291 7511
Stol
Barockstil, Ren.objekt
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2003 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil karmstol karmstolar objekt ren stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:06
-
5199 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:50 -
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:35 -
5028 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01